pedicure

Pedicure to podstawowy zabieg higieniczny i estetyczny wykonywany na stopach, zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Przez lata podejście do jego wykonywania zmieniało się, w szczególności za sprawą rozwoju technologicznego, który pozwolił na stworzenie najodpowiedniejszych kosmetyków i profesjonalnych narzędzi do pedicure. Bez czego zatem nie można się obejść przy prawidłowo wykonanym zabiegu na skórze i paznokciach stóp? Przyrządy do pedicure prezentujemy w poniższym artykule.

Ręczne przyrządy do pedicure

Tworząc zestaw niezbędnych urządzeń do manicure i pedicure warto podzielić je na narzędzia ręczne oraz te zasilane za pomocą prądu lub baterii. Do pierwszej grupy należą wszelkiego typu cążki kosmetyczne, zarówno stosowane do wycinania skórek wokół płytki paznokciowej, jak i te przeznaczone do pielęgnacji paznokci wrastających – jednej z popularniejszych dolegliwości będącej najczęściej następstwem niewłaściwego ich przycinania. W zestawie urządzeń do pedicure nie może również zabraknąć narzędzia do pedicure w postaci radełek, inaczej nazywanych kopytkami, wykonanych ze stali nierdzewnej, dzięki którym łatwo odsuniemy, a następnie usuniemy nieestetyczne skórki, a także drewnianych patyczków do odsuwania skórek, których zaletą jest ochrona płytki paznokcia przed porysowaniem i uszkodzeniem mechanicznym. Niezbędnym akcesorium w ramach prawidłowo wykonanego pedicure są także narzędzia do manicure i pedicure w formie pilników do paznokci. Obecnie używa się zasadniczo pilników i polerek wykonanych z tworzywa sztucznego. Dostępne są produkty o różnej grubości ziarna, a w przypadku polerek – o różnej fakturze, najczęściej w formie bloków. Ważne urządzenie do pedicure stanowią także tarki o różnej fakturze i grubości ziaren, służące usuwaniu zrogowaciałego naskórka i wygładzaniu podeszwy stopy.

Elektryczny przyrząd do pedicure – frezarka do stóp

Niegdyś głównym narzędziem służącym do usuwania grubszych warstw zrogowaciałego naskórka były specjalne maszynki z żyletką, tzw. Omegi. Z biegiem lat jednak okazało się, że takie odcinanie martwego naskórka, nie dość, że niesie ryzyko skaleczeń, to dodatkowo przyspiesza powstawanie nowych zrogowaceń. Obecnie w salonach profesjonalnych wykorzystuje się specjalnie do tego przeznaczone frezarki, nazywane również szlifierkami do pięt i paznokci. W zestawie z takim urządzeniem do pedicure znajdują się liczne typy końcówek, za pomocą których można odpowiednio usuwać martwy naskórek ze stóp, wygładzać ich powierzchnię, a także formować czy polerować paznokcie. Na rynku dostępne są zarówno modele do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Zasada ich działania jest jednak analogiczna, a różnią się np. mocą czy dołączonym osprzętem. Wybierając to urządzenie do manicure i pedicure warto zwrócić uwagę na jego wydajność relatywnie do głośności pracy i wytwarzanych wibracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here