Akcesoria, których nie może zabraknąć w Twojej łazience

Wykończenie łazienki to wieloetapowe i skomplikowane zadanie, w trakcie którego nie można zapomnieć o zakupie wszystkich sprzętów potrzebnych do jego sprawnego funkcjonowania. Oprócz urządzeń sanitarnych i mebli łazienkowych, warto sięgnąć po dodatkowe akcesoria i przedmioty, które ułatwią korzystanie z łazienki. Poniżej prezentujemy ich listę oraz podpowiadamy jakimi kryteriami kierować się w trakcie zakupu. Dobrej jakości akcesoria łazienkowe mogą przetrwać wiele lat, zachowując cały czas swoją wyjściową sprawność i użyteczność.

Sprzęty ważne i ważniejsze – w Twojej łazience 

Akcesoria dodatkowe wybierane do łazienek pełnią dwie główne funkcje. Po pierwsze – będą pomagać w korzystaniu z wszystkich sprzętów znajdujących się w łazience oraz w wykonywaniu codziennych kąpieli. Po drugie – będą urozmaicać wygląd pomieszczenia, wnosząc do niego nową świeżość oraz podkreślając panujący w niej nastrój. Często osiągnięcie upragnionego efektu aranżacyjnego wymaga zastosowania specjalnych grup akcesoriów, które uwypuklają kolorystykę lub inne cechy aranżacji pomieszczenia. 

Do najważniejszych akcesoriów należą półki kabinowe, wieszaki na ręczniki, uchwyty i drążki pomagające w zachowaniu stabilnej pozycji. Warto też sięgnąć po szczotki toaletowe wraz z pojemnikiem, które ustawisz obok kompaktu WC. Nie może też zabraknąć akcesoriów umywalkowych – mydelniczki lub dozownika na mydło, kubka na pastę i szczoteczki. Na podłodze ustawiamy zazwyczaj także kosz na bieliznę oraz kosze na śmieci. 

Na powierzchni ścian warto zamontować dodatkowe półki, które nie tylko będą służyć do przechowywania wybranych przedmiotów, ale będą również pełnić funkcję dekoracyjną. Możesz postawić na nich kwiaty, figurki ozdobne lub inne dowolnie wybrane dekoracje. Ponieważ łazienka jest zazwyczaj pomieszczeniem o niewielkiej powierzchni, montaż półek ściennych może okazać się świetnym pomysłem na zwiększenie ilości miejsca do eksponowania i przechowywania różnych drobiazgów. 

Jak wybierać wytrzymałe akcesoria? 

Akcesoria łazienkowe powinny być przede wszystkim odporne na oddziałującą zewsząd wilgoć. Warto wybierać takie sprzęty, które zostały wykonane z materiałów odpornych na jej degradujące działanie, w tym na rozwój procesów korozyjnych (które dotyczą sprzętów stalowych). Dobrym wyborem będą produkty wykonane ze stopów plastikowych lub metalowych. Odznaczają się najdłuższą żywotnością. Polecamy unikać akcesoriów drewnianych, które pod wpływem rozmaitych czynników dość szybko zaczną się odkształcać. Jeśli koniecznie pragniesz wprowadzić do łazienki sprzęty drewniane, wówczas warto zwrócić uwagę na obecność warstw impregnujących lub innych form zabezpieczenia przed zniszczeniem.

Akcesoria a styl aranżacji łazienki 

Najczęstszymi stylami aranżacyjnymi w polskich łazienkach są styl boho, rustykalny, glamour i minimalistyczny. Warto w trakcie zakupu akcesoriów łazienkowych zwrócić uwagę na ich dopasowanie do aktualnej aranżacji pomieszczenia. Do pomieszczeń w stylu boho oraz rustykalnych warto wybierać akcesoria w odcieniach jasnych oraz pastelowych. Do nowoczesnych eleganckich aranżacji oraz do stylu glamour polecamy produkty o wypolerowanej, połyskliwej powierzchni oraz w ciemnych tonacjach kolorystycznych. Do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym najlepszym wyborem będą produkty w tym samym odcieniu lub w tonacjach mocno do siebie zbliżonych. Niezależnie od stylistyki pomieszczenia, odradzamy wybór akcesoriów o zbyt rozbudowanej kolorystyce lub nadmiernie jaskrawych barwach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here