Drukarki 3D – co, jak i dlaczego?

0
31795

Interesuje Cię temat drukarki 3D? Nie wiesz, od czego zacząć? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat wydruków 3D!

  1. Dla kogo drukarki 3D?
  2. Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki 3D?
  3. W jakiej cenie drukarki 3D?

Dla kogo drukarka 3D?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że spotkałeś/aś się z pojęciem drukarki 3D. Do czego ona służy poza oczywistym drukowaniem 3D? Czy jest to trudne, a przede wszystkim dla kogo są przeznaczone drukarki 3D? Drukarki 3D są stosowane w różnych dziedzinach życia – od inżynierii, wzornictwie, motosporcie, a na medycynie kończąc. Zwróć jednak uwagę na to, że drukarki 3D coraz powszechniej stosowane są również przez pasjonatów, którzy zamarzyli sobie stworzenie elementu od zera. Mogą to być zarówno elementy wyposażenia wnętrz, narzędzia, a nawet biżuteria! Dużą zaletą drukarki 3D, w przeciwieństwie do plotera, jest możliwość wydrukowania bardzo skomplikowanych elementów, kótre posiadają otwory i szczeliny nawet wewnątrz elementu. Pozwala to na uzyskanie jeszcze precyzyjniejszego kształtu dopasowanego do potrzeb odbiorcy.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki 3D?

W pierwszej kolejności dobrze zastanów się nad przeznaczeniem drukarki 3D, a także częstotliwością jej użytkowania. Zupełnie inny sprzęt sprawdzi się w przypadku druków kilka razy w tygodniu, a inny w przypadku częstotliwości drukowania 1-2 razy w miesiącu. W kolejnym kroku zwróć uwagę na pole robocze drukarki. W zależności od wielkości Twoich elementów, drukarki 3D mogą mieć większe i mniejsze pole robocze. Musisz się jednak liczyć z faktem, że większe pole robocze może generować dodatkowe koszty związane z użytkowaniem oraz samym zakupem. Zwróć także uwagę na szybkość druku. Jeżeli wydruki będą sporadyczne prędkość może nie mieć znaczenia. Jeśli jednak zdecydujesz się na częste użytkowanie, zbyt wolna drukarka może zamiast frajdy, wywoływać w Tobie frustrację. Pamiętaj, aby drukarki 3D posiadały automatyczne podawanie filamentu. Ostatnie, czego potrzebujesz, to siedzieć przy drukarce kilkanaście godzin, żeby co chwila podawać materiał.

W jakiej cenie drukarki 3D?

Cena, prawdopodobnie, jak ze wszystkim, zawsze może być wyższa, ponieważ technologie, materiały i jakość wydruku mogą być coraz lepsze. Warto jednak, abyś wiedział/a, że dobre drukarki 3D znajdziesz w cenie 3 000 złotych. Wiadomo, są również tańsze i droższe, jednak, jeśli dopiero zaczynasz, drukarka o wartości około 3 000 zł z pewnością wystarczy do użytkowania hobbystycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here