Ile wody dziennie potrzebuje nasz organizm

Nasz organizm dla prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości wody. Jej niedobór sprawia, że początkowo możemy odczuwać gorsze samopoczucie, a jeśli dojdzie do większego odwodnienia będzie to miało wpływ na nasze zdrowie i życie. O właściwe nawodnienie powinniśmy dbać cały rok, a zwłaszcza latem, kiedy tracimy znacznie więcej wody.

Dlaczego woda jest tak ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Woda stanowi od 60 do 75 % masy naszego ciała. Jest ona niezwykle ważnym składnikiem, który bierze udział we wszystkich procesach toczących się w naszym organizmie. Dzięki niej możliwe są trawienie, regulacja temperatury, nawilżenie błon śluzowych i gałek ocznych, a także prawidłowa praca układu nerwowego, w tym mózgu.

Jaką ilość wody powinniśmy spożywać?

Zapotrzebowanie na wodę jest sprawą indywidualną, obowiązuje jednak zasada, że wodę, którą utraciliśmy, powinniśmy uzupełnić. Przyjmuje się, że mężczyźni powinni spożywać około 3 litrów wody dziennie, a kobiety 2,5 litra. Pamiętajmy, że wraz z pokarmem dostarczamy do organizmu około 1 litra woda, a pozostałą różnicę powinniśmy uzupełnić. Najwięcej jej jest w warzywach i owocach, następnie mięsie i pieczywie. Niedobór wody sięgający 5-10 % masy ciała może powodować problemy zdrowotne. Zaleca się, by spożywać wodę w małych dawkach przez cały dzień.

Pamiętajmy o nawadnianiu

Najwięcej wody potrzebujemy latem i podczas wysiłku fizycznego, kiedy więcej się pocimy. Regularne nawadnianie jest kluczową sprawą, nie powinniśmy sięgać po wodę dopiero, kiedy czujemy silne pragnienie, lecz systematycznie dostarczać ją do organizmu. Silna chęć napicia się wody może świadczyć, że w naszym organizmie już nastąpiło odwodnienie, na poziomie około 1-2 % masy ciała. Nawet niewielki niedobór wody może wpłynąć na pogorszenie naszej koncentracji i osłabienie odporności. Większe jej braki mogą spowodować bóle głowy, brak apetytu, a nawet utratę przytomności.

Właściwe nawadnianie wspomoże stały dostęp do wody w miejscach, w których spędzamy dużo czasu, nie tylko w domu, ale także w szkole, miejscach pracy czy urzędach. Pomocne w tym będą dystrybutory filtrujące, które zapewnią świeżą i oczyszczoną wodę. Dystrybutor filtrujący Aquamo to nowoczesne urządzenie, które pozwala na uzyskanie łatwego dostępu wody źródlanej, w zależności od preferencji, zimnej lub gorącej. Urządzenie podłączone bezpośrednio do sieci wodociągowej, oferuje nieograniczony dostęp do wody, by dbać o właściwe nawodnienie organizmu niezależnie od tego czy przebywamy w miejscu pracy czy też w domu.

Sprawdź ofertę AQUAMO na stronie https://aquamo.com.pl/dystrybutory-filtrujace-wode.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here