Jaką karmę dla psa wybrać

Pies jest uważany przez swoich właścicieli, jako członek swojej rodziny. Dlatego bardzo ważne jest, by dobrze dobrać mu karmę. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz ukochany pupil będzie żył przez długie lata w zdrowiu. Warto zatem wiedzieć, jakie karmy dla psów są dostępne.

Jaką karmę dla psa wybrać?

Każda karma dla psów ma różny skład oraz przeznaczenie. Dlatego tak ważne jest, by wybrać dla swojego psa odpowiedni rodzaj karmy. Jest to szczególnie ważne, gdy nasz pupil na coś choruje. Dobrze jest zatem wybrać sklep Weterynaryjny. pl, gdzie mamy bogaty wybór karmy i każdy właściciel psa znajdzie idealne pożywienie dla swojego czworonoga. W sklepie między innymi są dostępne:

– karmy dla psów z cukrzycą lub nadwagą,
– karmy dla psów z zaburzeniami przewodu pokarmowego i schorzenia trzustki,
– karmy dla psów z niewydolnością wątroby,
– karmy dla psów z problemami skórnymi i alergią pokarmową,
– karmy dla psów z problemami dermatologicznymi i alergiami,
– karmy dla psów ze schorzeniami dolnych dróg moczowych,
– karmy dla psów, które wspierają pracę wątroby,
– karmy dla psów, które ograniczają powstanie kamieni moczowych,
– karmy dla psów, które zapobiegają nawrotowi kamicy struwitowej,
– karmy dla psów z problemami stomatologicznymi,

Dodatkowo także karmy są wydzielone wiekowo. Dzięki temu inną karmę możemy podawać szczeniakowi, a inną dorosłemu psu. Jest to także ważne, na co każdy właściciel psów musi zwracać uwagę. Organizm szczeniaka i dorosłego psa bardzo się różni, dlatego, gdy chcemy, by nasz piesek był zdrowy, to musimy dobrać mu odpowiednią karmę. Karmy dostępne w różnych także w różnych wielkościach, przez co można dobrać idealną ilość karmy dostosowaną do potrzeb psa.

Suchą czy mokrą karmę dla psa?

Gdy mamy wątpliwości, jaką karmę dla naszego psa wybrać, to dobrze jest dać mu do spróbowania zarówno karmę morką, jak i suchą. Dzięki temu pies będzie miał zbilansowaną dietę. W każdej karmie są potrzebne minerały i składniki odżywcze, które pomagają psu w tym, by zdrowo mógł się rozwijać. Dodatkowo to, że będziemy dawać psu karmę na zmianę raz mokrą, raz suchą sprawi, że chętnie będzie podchodził do miseczki w porze posiłków.

Warto pamiętać, by karma dla psa była dostosowana także ilościowo do potrzeb psa. Młode psy potrzebują dużo karmy, by mogły się szybko i zdrowo rozwijać. Jednak nie można również przy karmieniu psów zapomnieć o tym, by miały one odpowiedni ruch. Dzięki temu zachowamy równowagę w ich rozwoju, która jest bardzo ważna. Karmy dla psów są obecnie tak robione, że mają szczelne zamknięcie, dzięki czemu nie wysychają i mogą dłużej być używane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here