soczewki

Soczewki kontaktowe to znakomita alternatywa do okularów. Zasada ich działania jest taka sama, ponieważ poprawiają ostrość widzenia zarówno na bliskie, jak i dalekie odległości. W porównaniu jednak do okularów są zdecydowanie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Pomimo wielu zalet i korzyści jakie oferują, duże grono osób zastanawia się, jak dobrać soczewki kontaktowe do swojej wady wzroku. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i wymaga dokładnej konsultacji lekarza okulisty. Ich dobór uzależniony jest bowiem od rodzaju choroby lub wady wzroku.

Jakie są popularne wady wzroku?

W skali światowej na choroby i wady wzroku cierpi znaczna część populacji. Do bardzo popularnych wad wzroku należy astygmatyzm. Co to jest astygmatyzm? To wada wzroku, która powoduje rozmyte widzenie na różne odległości i jest spowodowana nieregularnym kształtem powierzchni oka (rogówki). Nie ma ona prawidłowego kulistego kształtu piłki, a przybiera formę przypominającą owalny kształt jajka. To powoduje rozproszenie promieni świetlnych, a to prowadzi do nieostrego widzenia przedmiotów, znajdujących się blisko lub daleko. Do innych popularnych wad należy także krótkowzroczność (miopia), dalekowzroczność (hiperopia) oraz prezbiopia, która pojawia się po przekroczeniu 40-roku życia i postępuje wraz z wiekiem.

Od czego zależy dobór soczewek kontaktowych?

Aby prawidłowo dobrać soczewki do wady wzroku, w pierwszej kolejności należy udać się do specjalisty, który przy pomocy przyrządów optycznych ustali, jaki jest rodzaj schorzenia i zaleci odpowiednie szkła korekcyjne. Na podstawie jego opinii dowiesz się, jaka jest Twoja wada wzroku i czy to jest krótkowzroczność czy nadwzroczność. Lekarz okulista wyjaśni co to jest astygmatyzm, miopia czy hiperopia – w zależności od tego, jaką wadę wzroku u Ciebie wykryje. Jego diagnoza jest jedyną i najważniejszą podstawą, według której wybierzesz soczewki kontaktowe.

Jak dobrać soczewki kontaktowe do rodzaju schorzenia?

Jeżeli cierpisz na astygmatyzm, bardzo dobrym wyborem są miękkie, toryczne soczewki kontaktowe, które pochodzą od marki acuvue.pl. To produkty wysokiej klasy, które są znakomitym sposobem na skorygowanie astygmatyzmu regularnego, ponieważ zapewniają poprawne skupienie się światła na siatkówce. Soczewki toryczne korygują różnice w kształcie oka. Ich innowacyjna formuła wykorzystuje aż 4 strefy stabilizacji, które współpracują z naturalną pracę powiek, co pozwala na trzymanie prawidłowej orientacji soczewki bez względu na ruchy głowy i działanie grawitacji.

Marka Acuvue proponuje także produkty na inne wady wzroku. W przypadku krótkowzroczności i nadwzroczności bardzo dobrym wyborem są soczewki jednodniowe lub dwutygodniowe, które można idealnie dopasować do prowadzonego stylu życia. Do korekcji prezbiopii idealnie się nadają wieloogniskowe soczewki kontaktowe.

Wszystkie produkty zostały wyposażone w filtr UV, który skutecznie chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem, zaś zaawansowany składnik nawilżający efektywnie je nawilża, zapewniając komfort przez cały dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here