Tupety – wady i zalety

0
3682

„Gniazdko” na czubku głowy coraz bardziej się powiększa? Nie wiesz, jak zatrzymać postępowanie łysienia? Nie musisz już ścigać się z czasem ani wydawać fortuny na zabiegi, które nie przynoszą satysfakcjonujących efektów. W przypadku walki z łysieniem najprostsze rozwiązania często okazują się najbardziej skuteczne. Kiedy walka z przyczyną schorzenia jest bezskuteczna, warto skupić się na zamaskowaniu jego objawów. Nic nie zakamufluje nieestetycznej łysiny lepiej niż wysokiej jakości tupety!

Czy charakteryzują się tupety?

Tupety są noszone przez kobiety i mężczyzn borykających się z nadmiernym, miejscowym wypadaniem włosów, przede wszystkim na czubku głowy. Założenie tupetu to prosty sposób na zakrycie tak zwanego „gniazdka” oraz łysiny w okolicach przedziałka. W przeciwieństwie do peruk, tupety nie obejmują całej głowy, a jedynie niewielki jej obszar. Składają się one z dwóch części – przylegającej do skóry głowy bazy oraz włosów. Pasemka przymocowane do bazy mogą być naturalne albo syntetyczne. Tupet przyczepia się do wyrastających z głowy włosów za pomocą spinek. Jeśli włosy wokół łysiny są zbyt słabe lub za rzadkie, należy użyć specjalnego kleju.

Poczuj się dobrze w swojej skórze

Największym walorem tupetów jest efekt, jaki zapewniają. Starannie dopasowany do naturalnych włosów tupet idealnie zleje się z czupryną, tworząc spójną całość. Możesz mieć pewność, że stojący blisko rozmówca nie zauważy, że bujna fryzura nie jest dziełem matki natury. Modele tkane z włosów naturalnego pochodzenia możesz dowolnie czesać i stylizować – modelować, kręcić, prostować. Nie musisz przywiązywać się do jednej fryzury – możesz kreatywnie dopasowywać swój wygląd do okazji i nastroju! Modele naturalne są droższe od swoich syntetycznych wersji, jednak służą znacznie dłużej.

Wymieniając walory tupetów, nie sposób nie wspomnieć o ich funkcjonalności. Tupety są lekkie, nie obciążają cebulek i nie podrażniają skóry. Założenie ich i ściągnięcie zajmuje zaledwie chwilę. Solidnie zamocowany tupet nie zsuwa się i nie przekręca nawet podczas najbardziej intensywnych dni.

Czy zatem tupety mają jakieś wady?

Tupety to pewnego rodzaju uzupełnienie włosów. Kolor, struktura oraz gęstość pasm muszą doskonale współgrać z włosami wyrastającymi z głowy. Dobranie idealnego modelu często jest długotrwałym procesem. Jeśli ognisko łysiny się powiększa, konieczne jest regularne wymienianie tupetu. Warto mieć jednak świadomość, że uzyskany efekt jest warty włożonego wysiłku i poświęconego czasu. Niewybrakowana fryzura może bowiem znacznie podnieść samopoczucie i komfort życia, a to zupełnie bezcenne z punktu widzenia naszego dobrostanu.

Zapraszamy do sklepu z tupetami: https://www.peruka.pl/category/tupety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here