Przeszczep włosów bez tajemnic

Klinika przeszczepu włosów świadczy swoje usługi z myślą o wszystkich tych osobach, które marzą o bujnym owłosieniu, nie mogą jednak zrealizować tego marzenia bez pomocy z zewnątrz. Przeszczep można dokonać w tych obszarach skóry głowy, w których wzrost włosów jest ograniczony. Jest on jednak możliwy także tam, gdzie włosy nie rosną wcale.

Czym jest właściwie przeszczep włosów?

Używając terminu przeszczep włosów Katowice mamy na myśli zabieg, którego nadrzędnym celem jest dodanie większej ilości włosów tam, gdzie są one przerzedzone lub znikają całkowicie. W tym celu pobiera się włosy znajdujące się na grubszych częściach skóry głowy, choć możliwe jest też skorzystanie z tych, które znajdują się na innych częściach ciała. Zainteresowanie przeszczepami włosów jest duże, nie może być jednak inaczej. Szacuje się, że problemy z wypadaniem włosów dotykają ponad połowę ludzi na świecie. Nie zawsze mają one poważny charakter, zawsze wywołują jednak potrzebę szybkiego ich rozwiązywania.W Polsce Klinika przeszczepu włosów nadal wydaje się podmiotem stosunkowo młodym. Wypada jednak wspomnieć o tym, że sam zabieg ma stosunkowo długą historię. Pierwszy raz przeprowadzono go w Japonii w odległym roku 1939. Od tego czasu medycynie udało się go udoskonalić, eliminując wiele skutków ubocznych, z którymi początkowo musieli zmagać się zarówno lekarze, jak i pacjenci.

Komu przyda się przeszczep włosów?

Łysienie nie pyta o wiek i płeć. Nic więc dziwnego, że licząc na udany przeszczep włosów Katowice odwiedzają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najczęściej mamy do czynienia z tak zwanym łysieniem androgenowym, a więc zjawiskiem polegającym na systematycznym zanikaniu wytwarzania włosów przez odpowiedzialne za realizację tego zadania mieszki włosowe. Wielu pacjentów decydujących się na odwiedzenie kliniki przeszczepu włosów to także osoby, które zmagają się z wrodzonym brakiem owłosienia.Pacjenci zwykle przyznają, że o przeszczepie włosów w Katowicach myślą jako o rozwiązaniu ostatecznym. Przeważnie są już zmęczeni szukaniem coraz bardziej wymyślnych fryzur, a w dalszej kolejności – stosowaniem peruk. Dzięki profesjonalnemu zabiegowi mogą ponownie poczuć się pewnie w życiu osobistym i zawodowym, bo samo wypadanie włosów nie może być bagatelizowane jako problem estetyczny bez większego znaczenia dla pacjenta i jego otoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here