Pomysły na wykładzinę na balkon

Większość ludzi ceni sobie chwilę relaksu na świeżym powietrzu, nie każdy jednak może pozwolić sobie na cykliczną ucieczkę poza miasto. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem zdaje się być transformacja balkonu we własną zieloną łąkę pośród betonowych chaszczy. Trud włożony w aranżację tych kilku metrów kwadratowych i inwestycja w dekoracje, czy wykładziny zewnętrzne na balkon, z pewnością zwróci się podczas długich letnich wieczorów.

Czy warto inwestować w strefę relaksu?

Dobrze urządzony balkon może pełnić rolę zewnętrznego salonu. Wystarczą wygodne meble wypoczynkowe, modna Wykładzina na taras, ciepłe oświetlenie i kilka roślin, by oddać się beztroskiemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Poranna kawa niespiesznie spijana w wygodnym fotelu, pośród doniczek ze świeżą miętą i bazylią z pewnością doda energii na cały poranek. Natomiast kieliszek wina o zachodzie słońca przy płonących świeczkach i łaskoczącej bose stopy trawie, nawet jeśli to tylko wykładzina na balkon, pozwoli odstresować się po ciężkim dniu.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Balkon, jako integralna część mieszkania jest niejako jego, a przez to i twoją wizytówką. O ile wnętrze przed wzrokiem sąsiadów, czy przechodniów chronią zasłony, albo rolety, tak taras widzą w zasadzie wszyscy. Z tego powodu także wielu osobom zależy na tym, by prezentował się conajmniej schludnie. Przed sezonem letnim warto go zatem uporządkować, być może odmalować barierki i przejrzeć wykładziny zewnętrzne na balkon, jakie oferują sklepy ogólnobudowlane.

Zabaw się w architekta!

Miłośnicy sztuki urządzania przestrzeni z pewnością odnajdą się w szerszej aranżacji balkonu. Chociaż zazwyczaj jest to niewielka powierzchnia, to stanowi spore wyzwanie stylizacyjne, by prezentować się estetycznie, ale zachować funkcjonalność. Warto zacząć od podstaw, czyli od podłogi, bowiem wykładzina na balkon oprócz ciekawego designu, koniecznie musi mieć powierzchnię antypoślizgową, być nieprzemakalną i wytrzymałą. Świetnie sprawdzi się tutaj sztuczna trawa, zwłaszcza, że te obecnie dostępne na rynku do złudzenia przypominają prawdziwą roślinność. Dobrym pomysłem może być też stosowana od lat wykładzina na taras z PCV, szczególnie, że w dzisiejszych czasach zupełnie nie utożsamia się jej już z marną imitacją marmuru. Do wyboru mamy obecnie dziesiątki estetycznie prezentujących się wzorów, od drewnopodobnych, aż po inspirowane portugalską ceramiką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here