Jak radzić sobie z żylakami

Mimo że żylaki kojarzą się głównie z mało estetycznymi, często poskręcanymi żyłkami prześwitującymi przez skórę, problem tak naprawdę jest o wiele poważniejszy i nie należy go bagatelizować, gdyż może doprowadzić do niewydolności żył. Jakie są przyczyny powstawania żylaków oraz gdzie zgłosić się po pomoc?

Czemu powstają żylaki i jak je leczyć?

Przyczyna powstawania żylaków nie jest do końca znana. Z badań wynika, że większe ryzyko na rozwinięcie się żylaków mają kobiety, sprzyja im także siedząca lub stojąca praca. Ważne jest to, aby nie bagatelizować problemu, aczkolwiek jak najszybciej udać się na wizytę do gabinetu lekarskiego, gdzie Lekarz od żylaków zaleci odpowiednie postępowanie oraz leczenie. Jeżeli problem nie jest zaawansowany wówczas flebolog Warszawa może zalecić noszenie specjalnych rajstop lub podkolanówek uciskowych. W przypadku większego problemu niezbędna może okazać się skleroterapia, polegająca na wprowadzeniu cienkich igieł do naczynia. Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia, polega na podaniu do światła naczynia specjalnej substancji, która uszkadza śródbłonek, wtedy dochodzi o rozwinięcia się stanu zapalnego i zarośnięcia śródnabłonka.

Gdzie szukać specjalisty od żylaków?

Diagnostyką i leczeniem żylaków zajmuje się flebolog warszawa. Taki lekarz od żylaków diagnozuje i zaleca odpowiednie leczenie, dzięki któremu problem można ograniczyć lub całkowicie go wyeliminować. Dobrym rozwiązaniem może okazać się klinika flebologii, gdzie można liczyć na profesjonalną fachową pomoc. Nie zawsze skomplikowane leczenie jest konieczne, jeżeli zdecydujemy się na leczenie, gdy problem nie jest duży, wówczas możemy uniknąć poważniejszych zabiegów. Klinika flebologii w tym wypadku to dobry wybór, niezależnie od tego, jak bardzo zaawansowany jest nasz problem z żylakami.Obecnie można znaleźć portale dedykowane lekarzom, gdzie można zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych specjalistów. Warto sprawdzić wybranego lekarza przed pierwszą wizytą, wybierajmy specjalistów o wysokich kompetencjach oraz dużym doświadczeniu w branży. Chociaż niekiedy trzeba będzie ustawić się w kolejce, bez wątpienia warto poczekać i wybrać się na wizytę u wysoko wykwalifikowanego lekarza od żył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here