Płytki do Twojej łazienki

Osoby planujące lub przeprowadzające remont swojej łazienki stają przed nie lada zadaniem. Jest nim wybór odpowiedniego zestawu płytek łazienkowych, które znajdą się na Twoich ścianach oraz podłodze. Płytki mają olbrzymi wpływ zarówno na wygląd pomieszczenia, jak i komfort jego użytkowania. Będą stanowić praktyczną osłonę ścian, przeciwdziałać ich nasiąkaniu oraz powstawaniu zacieków. Najpoważniejszym problemem okazuje się odnalezienie płytek o odpowiednich parametrach wytrzymałościowych, dopasowanych do potrzeb wszystkich mieszkańców danego lokalu. Poniżej staramy się udzielić porad związanych z wyborem zestawu płytek – podpowiadamy, na jakie parametry produktów warto zwracać uwagę oraz jakimi cechami warto się kierować w trakcie zakupów. 

Rozmiary płytek łazienkowych 

Od czego warto rozpocząć zakupy płytek łazienkowych? Od przeglądu rozmiaru dostępnych produktów. Znajdziesz zarówno płytki o standardowych rozmiarach, jak i zdecydowanie mniejsze kostki, dedykowane do tworzenia mozaik i wykończeń. Standardowo płytki mają kształt prostokątny lub kwadratowy, a długość ich krawędzi mieści się w przedziale od 40 do 50 cm. Oczywiście znajdziesz także formaty zdecydowanie mniejsze – o krawędzi długiej na zaledwie 10 cm – jak i zdecydowanie dłuższe – dochodzące do nawet 100 cm. Warto podkreślić, że wybór wielkości płytek to kwestia nie tylko estetyczna, ale również praktyczna. Im płytki będą mniejsze, tym więcej przestrzeni pomiędzy nimi będzie musiał wypełnić fugami, co zabierze Ci dużo czasu na etapie montażu. 

Materiał na płytki łazienkowe 

Wśród najchętniej stosowanych znajduje się kilka grup materiałów, które okazują się wyborem idealnym w przypadku urządzania łazienki. Pierwszym chętnie stosowanym jest gres, materiał wypalany w wyjątkowo wysokich temperaturach. Gres jest bardzo wytrzymały co pozwala na jego stosowanie zarówno w wykładaniu ścian, jak i połóg. 

Glazura to wyjątkowo cienkie płytki łazienkowe, idealne do wykańczania ścian. Prezentują wyjątkowo atrakcyjne motywy estetyczne, co sprzyja ich popularności. Są wybierane między przede wszystkim do łazienek urządzonych ze stylem i smakiem. 

Terakota to oczyszczona glina, z której wykonuje się estetyczne płytki łazienkowe. Są przeznaczone przede wszystkim do stosowania na podłoże, rzadziej na powierzchni ścian. 

Cotto to natomiast kafelki łazienkowe wykonane ze specjalnej masy klinkierowej. Są dość porowate, co sprzyja ich specjalistycznemu zastosowaniu. Świetnie akumulują ciepło, co czyni je wyborem idealnym w przypadku ogrzewanych podłóg. 

Walory estetyczne – kolory i wzory płytek łazienkowych 

Pod kątem estetycznym, oferta płytek łazienkowych jest bardzo rozbudowana. Znajdziesz produkty dedykowane do konwencjonalnych aranżacji, jak i tych wyjątkowych i wyszukanych. Dobrym wyborem będą płytki jasne, o szkliwionej powierzchni, które będą odbijać światło, tworząc intensywne refleksy. Płytki takie rozjaśnią całe pomieszczenie, powiększając je także optycznie. 

Jasne płytki są często uzupełniane o przełamujące ich kolorystykę płytki ciemne lub kolorowe, w intensywnych tonacjach jaskrawych. Są doskonałym dopełnieniem standardowej łazienkowej bieli. Ponadto znajdziesz płytki prezentujące bardziej rozbudowane walory i motywy estetyczne – kwiatowe, animalistyczne, geometryczne, retro –  które pomogą Ci zaaranżować pomieszczenie o unikatowym charakterze. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here