białe wino

Wino to napój alkoholowy. Powstaje w wyniku fermentacji moszczu winogronowego. Rodzaje win związane jest z mnogością odmian winorośli. Wina dzielimy na szczepy. Szczep to odmiana winorośli. Do rodzajów win zaliczamy: wina białe, czerwone i różowe. Wino to idealny dodatek do obiadu czy kolacji. Dobranie wina do posiłku to prawdziwa sztuka.

Często zadajemy sobie pytanie, jakie wino do kurczaka?

Generalna zasada jest taka, że wino wytrawne podajemy do mięs i serów, a lekkie wino do lekkich potraw. Wino czerwone możemy podać jeszcze przed posiłkiem. Zwyczaj podawania wina do posiłku zamiast mocnego alkoholu jest praktykowany w naszym kraju. W krajach takich jak Włochy i Francja jest to bardzo popularne. Polacy wciąż, mają wątpliwości jakie wino do kurczaka i innych potraw.

jakie wino do kurczaka

Do dań z drobiu i kurczaka najlepiej pasuje wino czerwone lub białe. Jeżeli podajemy kurczaka z rożna, koniecznie podajemy wino czerwone. Do kurczaka nadziewanego serem podajemy wino Sauvignon Blanc. To białe wytrawne wino o bardzo intensywnym smaku. Przeważa w nim aromat zielonych owoców. Pasuje idealnie również do sera pleśniowego lub koziego. Jakie wino do kurczaka w sosie grzybowym? Oczywiście lekkie czerwone, najlepiej z Francji lub Burgundii. Do kurczaka duszonego z pomidorami, idealnie będzie pasowało wino mocniejsze w smaku. Włoskie, wytrawne, czerwone z Toskanii.

Toskania to region przemysłowo-rolniczy. To tu uprawia się głównie: winorośl, brzoskwinie, zboża, ziemniaki, bób i oliwię z oliwek. To największe centrum turystyczne na świecie. Wina i regionalna kuchnia są bardzo popularne wśród turystów z całego świata.
Mięso z kurczaka w sosie słodko-kwaśnym warto podać wytrawne wino z Niemiec. Ma słodko-pieprzny smak. Idealne komponuje się z kuchnią azjatycką. Do kurczaka duszonego zawsze podajemy to wino, którego używaliśmy podczas duszenia mięsa. Do przystawek zawsze podajemy białe, lekkie wino. Do makaronów serwujemy wino różowe lub czerwone.

Nie odpowiednie wino do potrawy zaburzy jej smak

Czerwone wino ma właściwości zdrowotne. Wywiera korzystny wpływ na nasze serce i układ krwionośny organizmu. Istnieje region Francji, gdzie najrzadziej na świecie ludzie umierają na choroby serca. Mieszkańcy Bordeaux piją systematycznie, w małych ilościach czerwone wino. Związki zawarte w czerwonym winie zwalczają wolne rodniki. Dzięki temu zapobiegają przedwczesnemu starzeniu i uszkodzeniom komórek. W czerwonym winie znajduje się również magnez, potas i wapń. Flawonoidy chronią przed zakrzepami i miażdżycą. Za pomocą czerwonego wina, możemy leczyć nadciśnienie tętnicze.
Wino, które pijemy podczas posiłków, zwiększa produkcję enzymów trawiennych. Zalecane jest picie nie więcej niż jednej lampki dziennie. Jako lekarstwo wino było bardzo popularne w starożytnej Grecji.

wino do kurczaka

Do Polski wino dotarło wraz z chrześcijaństwem. Tylko zakonnicy znali tajniki winiarskie. Winiarstwo w Polsce ostatecznie upadło. Przyczyniły się do tego liczne wojny, niesprzyjający uprawom winorośli klimat i import win z zagranicy. Głównie importowane były wina z Węgier.
Podawane wino musi, mieć odpowiednią temperaturę. Czerwone serwujemy w temperaturze między szesnaście a dwadzieścia stopni. Białe wino dobrze pod podaniem, musimy schłodzić w lodówce. Serwujemy je w temperaturze między osiem a dwanaście stopni. Wina, które mają, więcej niż sześć lat, otwieramy kilka godzin przed podaniem ich do posiłku. Młode wina, możemy otworzyć dosłownie przed podaniem ich na stół.

Jakie wino do kurczaka? Podane w odpowiednim kieliszku. Kieliszek do wina powinien mieć odpowiednią wielkość, nie może być zbyt mały. Wino potrzebuje miejsca, aby uwolnić swój aromat. Podając wino kieliszek trzymamy, za jego dolną część. Nalewając wino z butelki do kieliszka nie dotykamy butelką szkła. Najpierw podajemy wino białe, a następnie czerwone. Pierwszeństwo mają wina wytrawne. Jako drugie podajemy wina słodkie. Wina nigdy nie otwieramy w pośpiechu.
Znając te zasady, możemy przejść do idealnego wyboru wina. Możemy cieszyć się jego smakiem. Od teraz organizowanie przyjęć w gronie przyjaciół będzie samą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here