nowoczesny dron

Dron- to małe urządzenie latające, bezzałogowe ważące od kilkuset gramów do kilku kilogramów, najczęściej zdalnie sterowane choć istnieją modele, które latają samodzielnie.
Jakiego drona kupić? Oto lista rzeczy o których warto pamiętać podczas kupowania tego gadżetu.

*dron amatorski czy profesjonalny- osoby rozpoczynające swoją przygodę z dronami mają do wyboru modele, które kosztują kilkaset złotych i pozwalają na opanowanie sztuki pilotażu oraz pozwalają przekonać się czy jest to zajęcie dla nich. Mamy też drony, które wyposażone są w kamery, lepsze stabilizatory oraz akumulatory pozwalające na kilkunastominutową zabawę. Takie modele kosztują od 1000 do kilku tysięcy złotych i zapewniają ładne nagrania oraz ciekawe loty, te modele wybierają osoby mające jakiekolwiek doświadczenie. Istnieją też drony kosztujące nawet kilkanaście tysięcy złotych, wyposażone są one w profesjonalne kamery oraz systemy pokładowe co pozwala stosować je w branży filmowej oraz przemyśle.

*sterowanie przez smartfon czy dedykowane urządzenie- w tańszych modelach do sterowania używane są bezprzewodowe kontrolery, które wyglądem przypominają pada lub pełnoprawny sterownik. W niektórych kontrolerach wbudowane są wyświetlacze a inne potrzebują podłączenia się do smartfona lub tabletu, takie drony pozwalają podglądać na żywo obszar nad, którym latają. Są też takie drony do których producent dostarcza aplikację, która trzeba pobrać sobie na swoje urządzenie mobilne.

jakiego drona kupić

Dla osób, które chcą upamiętnić swoje przygody, ale potrzebują mieć wolne ręce poleca się bezzałogowiec z funkcją śledzenia, który jest w stanie śledzić określony obiekt i podążać w ślad za nim.
Idealny dron do filmowania to np bezzałogowiec z uchwytem na własną kamerkę lub dron z wbudowaną kamerą HD lub FULL HD. Jeżeli mamy dobra kamerkę możemy zdecydować się na zakup wersji pierwszej, która jest tańsza jednak opcja druga daje większą gwarancje między współpracą sprzętów. Oprócz rozdzielczości nagrywanych filmów trzeba również pamiętać o płynności nagrania.

Przy kupnie drona ważne jest także by zwrócić uwagę na ile wystarczy nam jedno naładowanie jego akumulatorka. Małe oraz tanie urządzenia pozwalają nam jedynie na kilkuminutową zabawę. Modele z tak zwanej wyższej półki mogą pozostać w powietrzu nawet do trzydziestu minut. Warto także wziąć pod uwagę jaką maksymalną prędkość osiąga model, który chcemy zakupić.

Duży wpływ na jakość naszego drona ma również materiał z jakiego został on wyprodukowany. Dlatego warto poszukać sprzętu, który odporny będzie na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ łatwo można uszkodzić drona a funkcja ta bardzo przyda się osobą początkującym nie posiadającym wprawy w sterowaniu urządzeniem. Tańsze drony wykonane są przeważnie z plastiku, droższe wykonywane są z metali, styropianu a także włókna węglowego materiały te ciężej zniszczyć, ponieważ ze względu na swoją giętkość są one odporniejsze.

Każdy z dronów posiada czujniki podstawowym oraz najczęściej stosowanym jest połączenie żyroskopu oraz akcelerometru. Połączenie to odpowiedzialne jest za stabilizację urządzenia podczas jego lotu. Wiele modeli wyposażone jest także w GPS oraz kompas, te funkcje szczególnie przydadzą się osobą, które maja zamiar filmować lub śledzić jakieś konkretne obiekty.

jaki dron

Bardzo dobrym wyborem będzie urządzenie z trybem sterowania headless, które ułatwi nam sterowanie dronem bez względu na to w którą stronę będzie on zwrócony.
Na terenie Polski bez zezwolenia rekreacyjnie lub sportowo można latać dronem w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej. Urządzenie to nie może razem z całym wyposażeniem ważyć więcej niż 25 kg i musi on pozostawać w zasięgu wzroku sterującego nim. Stanowczy zakaz latania dronem obejmuje obszar lotnisk oraz ich okolice, a także miasta. Dronem nie można latać wyżej niż 150 metrów.

Jeżeli wiec chcemy używać drona wyłącznie do celów amatorskich nie musimy płacić za niego majątku jeżeli znów dron ma nam posłużyć do celów profesjonalnych warto zainwestować w niego raz ale porządną kwotę aby posłużył nam na dłuższy okres czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here