Jak dbać o biustonosze?

0
3898

Każda kobieta, niezależnie od wielkości piersi przyzna, że biustonosz to coś więcej niż tylko bielizna. To bowiem komfort i wygoda użytkowania, a także podstawa każdej stylizacji. O poczuciu pewności siebie, zdecydowania i większej atrakcyjności już nie wspominając…

Krótkie kompendium wiedzy o biustonoszach

Jako, że biustonosze w damskiej garderobie stanowią bieliznę do zadań specjalnych, muszą być dostępne w różnorodnych fasonach i modelach, idealnie dopasowanych do kobiecych potrzeb. I rzeczywiście, jeśli przyjrzymy się ofercie wielu bieliźnianych producentów, możemy szybko zauważyć, że ich oferta jest imponująca. Plunge, push-up, balkonetka, a może minimier? Nazw jest wiele, jednak za każdą z nich skrywają się pewne określone cechy, które wyróżniają go na tle innych. Dla przykładu, biustonosze push-up to najpopularniejsze modele pośród wszystkich znajdujących się w sprzedaży. Ich konstrukcja wzbogacona o usztywniane miseczki, fiszbiny i miękkie piankowe lub żelowe poduszki sprawia, że optycznie powiększają i unoszą biust, przez co staje się atrakcyjniejszy i pełny powabu. Odmianą push-up są staniki plunge – niezastąpione, gdy chcemy założyć bluzkę lub sukienkę z głębokim dekoltem. To fason o niskim mostku, czyli odsłoniętą częścią między miseczkami. W sprzedaży dostępne są również biustonosze typu balkonetka, czyli średniozabudowane modele, o niemal poziomej górnej linii. Polecane zarówno dla pań o małym, jak i średnim biuście. Są także staniki plus size, przeznaczone dla kobiet hojnie obdarowanych przez naturę. Ich starannie przemyślana konstrukcja zapewnia odpowiednie podparcie biustu, odciążając kręgosłup. To nie koniec. Z myślą o paniach o wyjątkowo dużych piersiach, powstały biustonosze tzw. minimizery, które optycznie zmniejszają biust i gwarantują jego optymalne podtrzymanie.

Jak dbać o staniki?

Każdy biustonosz, np. https://mybra.pl/pol_m_Biustonosze-353.html, niezależnie od wybranego fasonu, zasługuje na odpowiednią pielęgnację. Wtenczas nie tylko należycie będzie spełniał swoją rolę, ale również pozostanie w nienagannym stanie przez dłuższy czas. Duży udział w tym zakresie odgrywa właściwe pranie. Oczywistym jest, że najlepsze efekty można uzyskać piorąc staniki ręcznie, zwłaszcza te wyposażone w fiszbiny. Jednak nie oszukujmy się, wiele z pań po prostu nie ma na to czasu. I co wtedy? Alternatywnym rozwiązaniem jest pranie biustonoszy w specjalnym woreczku lub kuli przeznaczonej do prania bielizny. Druga sprawa dotyczy wyboru środków piorących. Zaleca się, aby sięgać po łagodne detergenty, takie jak płyny do płukania i nastawiać program prania na temperaturę nie wyższą niż 40 stopni Celsjusza. Trzecia, ostatnia kwestia, obejmuje sposób przechowywania. To, wbrew pozorom, wywiera równie wysoki wpływ na kondycję ulubionych staników. Dlatego należy pamiętać, aby modele z fiszbinami najlepiej przechowywać jeden na drugim. Taki zabieg uchroni je przed odkształcaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here