Bransoletka z grupą krwi – pomysł na prezent „od serca”

0
2996

Biżuteria jest chętnie wybierana jako prezent, który podarujesz bliskiej Ci osobie. Można ją ofiarować zarówno kobietom jak i mężczyznom, dobierając odpowiedni model oraz sposób wykonania. Choć biżuteria pełni przede wszystkim funkcje estetyczne – stanowi wykwintną ozdobę oraz dopełnienie stylizacji i ubioru – to jednak może także pełnić funkcje praktyczne. Coraz częściej wybierane są ozdoby mające na celu także informować o tożsamości noszącej je osoby, na wypadek wystąpienia zdarzeń nagłych, zasłabnięcia, utraty przytomności. Poniżej przyglądamy się z bliska bransoletkom z grupą krwi, których popularność znacząco wzrosła w ostatnim czasie. 

Ręcznie wykonywane bransoletki z grupą krwi

Grupa krwi to istotna cecha każdego człowieka. Wpływa ona na predyspozycje do zapadania na niektóre choroby. Co prawda, związek grupy krwi z działaniem organizmu jest wciąż poddawany rozbudowanym analizom naukowym, jednak pewnych wstępnych ustaleń udało się już dokonać. Grupa krwi może wpływać na zdolność organizmu do obrony przed wirusami, na częstotliwość występowania chorób nowotworowych oraz inne problemy zdrowotne. Warto przy tym podkreślić, że o wiele ważniejszy niż sama grupa krwi jest zdrowy styl życia i odpowiednia dieta. 

Ponadto, grupa krwi jest ważną informacją, która niekiedy może uratować zdrowie lub życie. W sytuacji wystąpienia wypadku, utraty dużej ilości krwi lub utraty przytomności, informacja ta może mieć decydujący wpływ na podejmowane przez lekarzy i ratowników postępowanie medyczne. Z tych właśnie powodów, coraz częściej stosuje się dodatki do odzieży oraz biżuterię, na której zawarto informacje o grupie krwi noszącej je osoby. 

Bransoletki z grupą krwi są pod tym względem szczególnie popularne i warte polecenia. Prezentowany na nich napis informujący o grupie krwi, został wykonany w wysoce estetyczny sposób oraz dokładnie oszlifowany. Dzięki temu jest niezwykle połyskliwy, przyciąga wzrok oraz stanowi doskonałe uzupełnienie rozmaitych stylizacji. Bransoletki takie można nosić zarówno na co dzień, jak i jako dodatek do ubioru eleganckiego, wieczorowego. 

Najważniejsze parametry bransoletek z grupą krwi 

Dobierając bransoletkę z grupą krwi, warto zwrócić uwagę na podstawowe cechy istotne dla każdego biżuterii. Przede wszystkim – liczy się staranność wykonania. Warto zwrócić uwagę z jakich materiałów została stworzona oraz jakiej są one jakości. Polecamy zwłaszcza bransoletki z grupą krwi wykonane ze srebra próby 925, czyli zawierające aż 92,5% srebra w składzie. Produkty takie są dostępne w kilku wersjach – pokrytych warstwą złota żółtego lub różowego, lub w oryginalnym kolorze, pokryte warstwą wysoce szlachetnego rodu. 

Ważny jest także składający się na bransoletkę sznureczek. Najchętniej wybierane są bransoletki na sznurku nylonowym, odpornym na rozdarcia oraz uszkodzenia mechaniczne. Sznureczki takie są miękkie i bardzo sprężyste, a w kontakcie ze skórą nie wywierają żadnego nacisku. Typowa bransoletka z grupą krwi waży zaledwie 1 gram. Wybierając bransoletkę warto też zwrócić uwagę na dostępne barwy sznureczków – do najczęściej wybieranych należą te w odcieniu czerni i intensywnej czerwieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here