Plastikowe palety

Europalety plastikowe produkowane są metodą formowania wtryskowego polegającego na wtryskiwaniu plastycznego tworzywa sztucznego do specjalistycznych foremek. Palety plastikowe używane są przemyśle do transportowania i magazynowania towarów.

Plastikowe palety – rodzaje

Europalety można podzielić na kilka rodzajów, ponieważ różnią się one zastosowaniem. Najpopularniejszymi paletami plastikowymi są palety eksportowe, które cechuje lekkość, wytrzymałość i brak potrzeby przeprowadzania wstępnej obróbki chemicznej. Kolejnym rodzajem są plastikowe palety z tworzywa wtórnego, które używane są w zamkniętych systemach zwrotnych i wytwarzane są z tworzywa otrzymanego z recyklingu. Europalety plastikowe z tworzywa sztucznego nazywanego ESD przewodzą ładunki elektrostatyczne i używane są w miejscach, gdzie wymagane jest utrzymanie wysokiego standardu higienicznego.

Ładowność palet

Palety mają różną ładowność i każdy z rodzajów ma własny symbol oznaczający konkretną ładowność, jaką palety mogą transportować. Europalety do średnich i dużych obciążeń są paletami wielokrotnego użytku, a dzięki bardzo dobrej jakości tworzywa z jakiego są wykonane ich nośność statyczna wynosić może nawet 5000 kg, a nośność dynamiczna 1500 kg. Palety do dużych obciążeń mają taką samą nośność jak palety do średnich obciążeń. Różni je natomiast to, że mogą one pełne lub ażurowe i mają wzmocnienia, które wpływają na ich trwałość.

Jak wybrać palety?

Dostępne są na rynku palety z tworzywa sztucznego oraz drewniane. Podczas wyboru odpowiedniej palety należy zastanowić się, czy będzie ona używana do transportu, magazynowania czy też pakowania. W czasie wyboru trzeba wziąć pod uwagę rozmiar palety jaki będzie nam potrzebny. Jeśli będzie taka konieczność, można skorzystać z możliwości indywidualnie wyprodukowanej Palety plastikowej, która będzie miała taki wymiar jaki najbardziej nam odpowiada. Ważne jest, by podczas wyboru zwrócić uwagę na nośność statyczną i dynamiczną palety oraz na rodzaj tworzywa, z którego paleta będzie wyprodukowana, ponieważ ma to ogromny wpływ na wytrzymałość palety. Ze względu na różne rodzaje oraz zastosowanie palet każdy, kto ich potrzebuje znajdzie produkt, który sprosta jego wymaganiom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here