Masher – najważniejsze zasady wyboru. Jak znaleźć i kupić masher bezawaryjny?

0
2323

Mashery, czyli młynki do mielenia suszu, wykorzystywane są przez wielu odbiorców w naszym kraju. Sięgają po nie między innymi osoby aktywnie spożywające susz konopny (oraz susz innych roślin); za pomocą mashera mogą z łatwością rozdrobnić kwiatostany, przygotowując je do spalenia i inhalacji. By wybrany przez Ciebie masher okazał się wytrzymały i solidny, warto dołożyć starań w czasie zakupu i zwrócić uwagę na kilka najważniejszych spraw. Jakich? Tego dowiesz się z tekstu poniżej. Podpowiadamy także – na jakie awarie może być narażony Twój masher wraz z upływem czasu oraz jakie grożą mu niebezpieczeństwa związane z jego codziennym użytkowaniem.

Masher wytrzymały i żywotny – oraz jak go znaleźć

Wśród dostępnych masherów znajdziesz urządzenia o rozmaitej konstrukcji, zbudowane z różnych materiałów oraz odznaczające się odmiennymi funkcjami. Który z nich warto wybrać? Sprawa nie jest zupełnie dowolna, dlatego w czasie zakupu warto wziąć pod uwagę nie tylko kryteria estetyczne – takie jak kształt, wygląd, kolor danego mashera – ale również jego potencjalne zastosowanie i parametry pracy.

Jeśli zależy Ci, by kupiony masher był wytrzymały i wytrzymał z Tobą wiele lat (zarówno w użytku stacjonarnym jak i w czasie podróży) wówczas polecamy sięgnąć po urządzenie całkowicie metalowe. Mashery takie odznaczają się najdłuższą żywotnością, są w stanie wytrzymać rozmaite oddziaływania fizyczne, a materiał, z którego zostały wykonane, zużywa się bardzo powoli. 

Do kategorii mniej wytrzymałych masherów należy zaliczyć urządzenia drewniane, a także drewniane z elementami metalowymi. Obudowa takich masherów jest zazwyczaj drewniana, a elementy rozdrabniające mają kształt podłużnych kolców lub grubych igieł.

Za najmniej wytrzymałe uchodzą natomiast mashery wykonane z plastiku lub innych tworzyw sztucznych. Choć są to produkty tanie i dostępne w rozmaitych rozmiarach (w tym także niezwykle małe, mashery podróżne) to jednak nie wszyscy za nimi przepadają. Dość łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym, mogą kruszyć się w trakcie zwykłego mielenia, a ich obudowa jest podatna na pęknięcia. 

Masher i ich awarie – na co warto być przygotowanym

Awarie, które dotykają mashery, są bezpośrednio związane ze sposobem ich użytkowania oraz stopniem wytrzymałości materiałów, z których je wykonano. W przypadku masherów metalowych – najczęstszym problemem są pojawiające się na ich powierzchni zadrapania i rysy. Choć nie obniżają one funkcjonalności urządzenia, mogą obniżyć jego parametry estetyczne. Ponadto, w masherach metalowych może z czasem dojść do starcia ich gwintu, co uniemożliwi ich bezpieczne użytkowanie. 

W przypadku masherów drewnianych najczęściej występującą awarią są odpadające ząbki, odpowiedzialne za rozdrabnianie suszu. Ząbki takie mogą wypadać na skutek wielokrotnego, zbyt intensywnego używania mashera.

W masherach plastikowych głównym zagrożeniem jest możliwość kruszenia się materiału, z którego zostały wykonane. Jest to niezwykle ważne, gdyż może potencjalnie stanowić zagrożenie dla zdrowia jego użytkowników. Jeśli twój plastikowy masher zacznie się kruszyć, wówczas jego drobinki mogą dostawać się do suszu, a wraz z nimi – w postaci lotnej do Twoich płuc. Warto więc upewnić się, że używany przez Ciebie masher plastikowy nie jest naderwany, a jego okruchy nie zostały omyłkowo dodane do przygotowanego jointa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here