kłucie serca

Wiele osób skarży się na kłucie serca, a przynajmniej tak nam się wydaje. Czasami nieprzyjemny ból przechodzi, czasami zostaje z nami na dłużej. Warto wiedzieć, jaka jest przyczyna odczuwania takiego nieprzyjemnego kłucia.

Jedną z przyczyn jest przeziębienie. Wtedy odczuwamy kłucie w okolicach klatki piersiowej, które nasila się w momencie kaszlenia, czy też kiedy nasza temperatura ciała ulegnie podwyższeniu. Dzieje się tak w momencie, kiedy w trakcie przeziębienia męczy nas okropny suchy i męczący kaszel. Powoduje on urazy włókien nerwowych i przez to właśnie odczuwamy kłucie w klatce piersiowej. Wtedy odczuwany ból nie ma nic wspólnego z sercem i powinien przejść po paru dniach. Jeżeli więc jesteśmy przeziębieni i odczuwamy kłucie w klatce piersiowej, to warto poczekać aż przeziębienie ustanie zanim pójdziemy do lekarza.

Może okazać się, że to nie serce nas kuje a ból przejdzie po upływie kilku dni

Kłucie w klatce piersiowej możemy odczuwać również w trakcie wykonywania intensywnego treningu. W momencie kiedy przeciążymy nasz organizm, to konsekwencją są różnego rodzaju nerwobóle. Jednym z nich jest właśnie kłucie w klatce piersiowej. Ból w takim przypadku z pewnością ustanie w momencie jak przerwiemy wykonywanie ćwiczeń i zwyczajnie pozwolimy naszemu organizmowi na odpoczynek. Wystarczy chwilę usiąść, napić się wody, zwolnić oddech i wszystko wróci szybko do normy.

karetka

Osoby, które mają problem w kręgosłupem odczuwają również nieprzyjemny ból w okolicach serca. Jest to związane z niewielkim przesunięciem kręgów, które naciskają na nerwy i tym samym powodują powstanie okropnego bólu. Oczywiście w tym przypadku pomóc może wizyta u lekarza i odpowiednia, dostosowana indywidualnie rehabilitacja.

Wszystkie skrzywienia kręgosłupa mają takie same konsekwencje, dlatego też niezwykle ważne jest dbanie o swój kręgosłup, nieobciążanie go i wykonywanie regularnych ćwiczeń fizycznych. Ważne jest unikanie noszenia ciężarów na jednym ramieniu, a także unikanie zbytniego dźwigania. Jeżeli zadbamy o siebie, to również nie będziemy mieć problemu z żadnym bólem w okolicach klatki piersiowej, czy tęż innej.

Inną bardzo często spotykaną przyczyną bólu w okolicach klatki piersiowej jest również życie w ciągłym stresie. Osoby nerwowe, żyjące bardzo szybko, cały czas zestresowane mają problem z kłuciem serca. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną takiego bólu wtedy jest niedobór magnezu w organizmie. Oczywiście najbardziej pomóc może zmienienie trybu życia. Możemy przykładowo zmienić pracę albo nauczyć się radzić sobie z negatywnymi emocjami. Uzupełnianie niedoborów magnezu może pomóc jedynie doraźnie.

Warto jednak dbać o to, aby codziennie przyjmować dodatkowy magnez w formie tabletek dla przykładu. Stres jest ogólnie bardzo częstą przyczyną odczuwania nieprzyjemnego kłucia w okolicach klatki piersiowej. W momencie jak takowy ból odczuwamy to warto się uspokoić, wziąć kilka głębokich wdechów i pozwolić organizmowi na chwilowe rozluźnienie. Wtedy ból w klatce piersiowej powinien zniknąć. Można również zapisać się do terapeuty, który pokaże nam różnego rodzaju ćwiczenia relaksacyjne, które pomogą radzić sobie ze stresem.

lekarz

Innymi przyczynami kłucia serca są przewlekłe choroby. Są nimi zapalenie osierdzia, rozedma płuc, czy też choroba wieńcowa. Tego typu choroby nieleczone mogą mieć okropne skutki dla organizmu. Dlatego też jeżeli ból w klatce piersiowej pojawia się niezależnie, w nieoczekiwanym momencie dnia, kiedy nie ćwiczymy, nie denerwujemy się, to warto udać się do specjalisty aby nas zbadał.

Osoba taka określi dokładną przyczynę odczuwanego co jakiś czas nieprzyjemnego bólu. Jeżeli wykryte zostaną poważniejsze choroby, to przepisze odpowiednie leki i przestawi sposób leczenia. Bardzo szybka reakcja jest niezwykle istotna aby jak najszybciej wyeliminować prawdziwą przyczynę bólu. Jeżeli zaniedbamy ten temat to niestety ale możemy znacznie sobie zaszkodzić. Dlatego też jeżeli tylko mamy wątpliwości a ból powtarza się regularnie, to należy udać się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here