szklo vsg

Posiadanie domku wiąże się z ciągłymi inwestycjami. Trzeba albo coś wyremontować albo poprawić albo zmienić. Ktoś, kto odwiedza kogoś mieszkającego w domku jednorodzinnym podziwia pięknie urządzone otoczenie wokół domku, gustownie zaaranżowany ogród oraz z klasą wyposażone wnętrze. Każdy szczegół aranżacji wpływa na ogólne wrażenie, które pozostaje w umysłach odwiedzających.

Zasady bezpieczeństwa

Posiadając dom jedno lub wielorodzinny gospodarz musi zadbać o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z budową i konstrukcją domku. Jedną z takich spraw jest odpowiednia balustrada szklana wewnętrzna oraz zewnętrzna. Schody są miejscem, na których przez nieuwagę dochodzi do częstych wypadków. Z tego względu szklana lub innego rodzaju balustrada będzie nieodzownym elementem schodów, który będzie bardzo dobrym zabezpieczeniem. Chociaż szklane wykończenia różnych konstrukcji wydają się delikatne i mało odporne, to okazuje się, że proces technologiczny bardzo się rozwinął i w wielu domowych rozwiązaniach używa się tak zwane szkło vsg. Czym wyróżnia się ono wśród innych rodzajów szkła?

Zalety szkła vsg

Szkło vsg to nic innego jak bezpieczne szkło laminowane. Swoją wytrzymałość zawdzięcza wyjątkowej budowie, ponieważ składa się ono z tafli szkła, które połączone są ze sobą za pomocą specjalnej folii. Ta łącząca tafle szkła folia może być na przykład bezbarwna , kolorowa albo mleczna. Szkło vsg nazywane jest bezpiecznym między innymi dlatego, że nawet w przypadku rozbicia, dzięki temu, że kawałki przyklejone są do folii, nie zranią nikogo znajdującego się w pobliżu zbitej szyby. To laminowane szkło jest chętnie używane w budownictwie oraz w aranżacji wnętrz. W domkach tego typu szkło można na przykład zastosować w szklanych ściankach działowych, drzwiach szklanych,wspomnianych już balustradach wewnętrznych i zewnętrznych, a także na zewnątrz jako witryny sklepowe lub szklane daszki. Szkło laminowane vsg dzięki odpowiedniej produkcji i zastosowaniu na przykład właściwej grubości folii, może być dobrym produktem z funkcją antywłamaniową.

Daszki szklane nad drzwiami

Szczególnie w porze deszczowej lub zimowej unikamy przemoknięcia. Otwieranie i zamykanie drzwi, wchodzenie i wychodzenie z domu można uczynić bardziej komfortowe dzięki daszkom szklanym. Tego typu rozwiązanie sprawia, że nie zdążymy zmoknąć szukając klucza, w celu otwarcia drzwi, a nasi goście nie przemokną zanim otworzymy im drzwi. Co więcej, dzięki ochronie przed opadami przy wejściu do mieszkania, zminimalizujemy ryzyko poślizgnięcia się na śliskiej nawierzchni. Szklane daszki są bardzo praktyczne, ponieważ z jednej strony nie ingerują znacząco w konstrukcję budynku, a z drugiej strony są bardzo bezpieczne. Nawet gdyby daszki szklane ze szkła vsg uległy rozbiciu, to odłamki nie spadną na ziemię, tylko zostaną na folii zabezpieczającej, która łączy dwie tafle szkła. Dzięki temu nawet taka awaryjna sytuacja nie będzie stanowić zagrożenia dla osób, które akurat znalazłyby się w pobliżu. Tego typu daszki najczęściej znajdują się nad drzwiami wejściowymi, tarasami lub balkonami. Są wykończone i zamocowane do konstrukcji za pomocą bardzo trwałej stali nierdzewnej. Charakteryzuje je ponadczasowa forma, która pasuje do nowoczesnego i klasycznego budownictwa.

Ozdobne szkło vsg

Szkło laminowane często stosowane jest jako materiał dekoracyjny w wielu pomieszczeniach w mieszkaniu. Dzięki zastosowaniu dobrej jakości szkła gospodarz zapewnia bezpieczeństwo wszystkim przebywającym w jego domu ludziom. Szczególnie w domach i mieszkaniach, w których przebywają małe dzieci, szklane elementy dekoracyjne, takie jak na przykład ścianki działowe, muszą być wykonane solidnie. Szkło dekoracyjne może stanowić przepiękną, ale też bezpieczną ozdobę w wielu miejscach w mieszkaniu. Na przykład w kuchni można zdecydować się na ładne panele ścienne z dowolną grafiką, która wpasuje się w styl urządzonego pomieszczenia. Firmy szklarskie najczęściej na indywidualne zamówienie wykonują różne motywy, które mają się znaleźć na konkretnym panelu szklanym. W ten sposób ozdobiona ściana jest łatwa w czyszczeniu oraz pielęgnacji. Najważniejsze jest to, że jest ona bezpieczna, nie rozpryskuje się na wiele kawałków podczas ewentualnego rozbicia. Ponadto jest odporna na zarysowania, wysoką temperaturę, wilgoć, a także na oddziaływanie różnych środków chemicznych.

W wielu mieszkaniach coraz częściej spotykamy szklane elementy dekoracyjne, a także zapewniające bezpieczeństwo. Dzięki zastosowaniu szkła bezpiecznego laminowanego, występującego także pod nazwą szkło vsg, nie narażamy nikogo na niebezpieczeństwo zranienia się lub skaleczenia odłamkiem szkła. Mieszkanie, w którym gospodarz dba o wszystkie zasady bezpieczeństwa, będzie nie tylko estetyczne, ale także i bezpieczne. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy szklarskiej, zapraszamy na stronę internetową wrocławskiej marki Pan-Szklarz.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here