Jak wybrać alkomat

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór odpowiedniego alkomatu nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy przed podjęciem ostatecznej decyzji wziąć pod uwagę najbardziej istotne aspekty. Czym dokładnie powinny wyróżniać się renomowane sklepy z alkomatami?

Jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia do firmy?

Rekomendowane jest przede wszystkim postawienie na elektroniczny alkomat wyposażony w mocniejszy sensor. Dzięki temu użytkownicy będą mieli całkowitą pewność, że wspomniany produkt jest rzetelny, dokładny, a także powtarzalny.

Godny uwagi jest fakt, że testery, które są dedykowane do użytku firmowego wyróżnia zarówno bezkontaktowy pomiar, jak i znacznie rzadsze kalibracje. Doskonałą opcją mogą być także sprzęty do pomiaru stężenia alkoholu we krwi, które są wyposażone w licznik kalibracji.

Jaki alkomat do użytku osobistego będzie najlepszą opcją?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Alkomaty sklep nie muszą być drogie. Zalecane jest jednak, by zostały wyprodukowane przez renomowane przedsiębiorstwo. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się modele z sensorem elektrochemicznym. Należy mieć świadomość, że tego typu produkty nie tylko są zdecydowanie dokładniejsze, ale również nie będą potrzebowały zbyt częstego serwisowania.

Warto stawiać na sklepy z alkomatami posiadającymi w swojej ofercie asortymentowej urządzenia wielorazowego użytku i poręczne. Godny uwagi jest fakt, że kalibracja przeważnie przeprowadzana jest w sklepie, w którym został kupiony dany produkt. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że koszt wykonanie wspomnianej usługi będzie oscylował od 50 do 100 złotych.

Ile obecnie kosztują alkomaty sklep?

Należy mieć świadomość, że bardzo dobre urządzenie do użytku osobistego można bez większego problemu kupić w kwocie 200-300 złotych. Doskonałym przykładem może być elektroniczny alkomat o zakresie pomiaru od 0 do 4‰.

Z kolei przedsiębiorstwa, które są zainteresowane zaopatrzyć się w tester trzeźwości muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 1500 złotych. Nikogo nie powinien oczywiście dziwić fakt, że najdokładniejsze na rynku są alkomaty policyjne. Urządzenie tego typu kosztuje jednak nawet 7000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here