Depilacja laserowa w ciąży

Trwała depilacja laserem katowice to doskonała alternatywa dla maszynek do golenia, depilatorów i pasków z woskiem. Na dłuższą metę epilacja laserowa jest też bardziej opłacalna niż kupowanie przyborów do golenia lub wosku. Kiedy nie należy stosować tej metody usuwania nadmiernego owłosienia?

Depilacja laserowa katowice — zalety

Epilacja laserowa jest mniej bolesna niż depilacja depilatorem czy woskiem. Efekt jest długotrwały, a zabieg nie podrażnia skóry tak bardzo, jak inne metody usuwania włosów. Jednak są w życiu momenty, w których należy powstrzymać się od depilacji laserowej.

Usuwanie włosów za pomocą lasera a ciąża

Ciąża to decydujący moment w życiu kobiety. Wiele kobiet jest dość mocno wystawionych na próbę z powodu ekstremalnych zmian hormonalnych, jakie przechodzą podczas ciąży. Podczas gdy u niektórych kobiet ciąża ma pozytywny wpływ na ich cerę i strukturę skóry, u innych hormony ciążowe powodują, że ich skóra staje się podrażniona, sucha, pojawiają się wypryski.Niektóre kobiety mają nawet do czynienia ze zwiększonym porostem włosów. Przede wszystkim oczywiście na tych częściach ciała, gdzie włosy i tak są raczej niepożądane.

Zanieczyszczona, problematyczna struktura skóry jest słabą podstawą do zabiegu laserowego. Renomowani producenci laserów i dostawcy trwałej depilacji odradzają epilację laserową w czasie ciąży. Trwałe usuwanie włosów laserem może prowadzić do jeszcze większego podrażnienia skóry.

Nie ma badań na temat tego, czy depilacja laserem katowice w czasie ciąży może zagrażać nienarodzonemu dziecku w łonie matki. Większość producentów urządzeń laserowych nadal wymienia ciążę jako przeciwwskazanie do usuwania włosów za pomocą lasera. Nie można zagwarantować, że zarodek nie zostanie uszkodzony.

Ponadto istnieją również bardzo praktyczne powody, aby nie usuwać włosów laserem w czasie ciąży. Ponieważ większość kobiet w ciąży jest znacznie bardziej wrażliwa niż zwykle w ciągu tych dziewięciu miesięcy swojego życia – również z powodu zmian hormonalnych – nawet najbardziej bezbolesna depilacja laserowa katowice, może być nich torturą.

Depilacja laserowa podczas karmienia piersią

Nie ma medycznych ani naukowych przeciwwskazań do depilacji laserowej w okresie karmienia piersią. Są jednak miejsca, które to odradzają. Wynika to głównie ze zwiększonej wrażliwości organizmu. Ponieważ nawet podczas karmienia piersią wytwarzają się hormony, które mogą zwiększyć wrażliwość. Aby usunąć owłosienie laserem podczas karmienia piersią, należy indywidualnie przetestować swój próg bólu. Karmienie piersią nie wpływa na skuteczność epilacji laserem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here