Jak efektywnie i skutecznie odpocząć w weekend

  • 0
  • 0
Jak efektywnie i skutecznie odpocząć w weekend
21.04.2017

Dwa dni odpoczynku przy naszym pięciodniowym, pracowniczym trybie życia to zdecydowanie za mało. Jednak są sytuacje i zdarzenia, z którymi walka nie ma większego znaczenia. Do tego właśnie zaliczamy przedłużenie weekendu. Bo i oczywiście, możemy napisać petycję by odwołano poniedziałek, możemy również poprosić o dodatkowy dzień między sobotą, a niedzielą – ale każdy z nas wie, że nie ma to najmniejszego znaczenia i nic nie wniesie.

Czas więc zaakceptować nasz dwudniowy weekend i spróbować wykorzystać go efektywnie i skutecznie! Jak? Oto nasze pomysły
1. Nie zabieraj pracy do domu. Weekend to weekend, a dzień roboczy jest dniem roboczym. Staraj się pracować tak, by móc to rozgraniczyć. Wiadomo, nie zawsze się da, ale małymi krokami do przodu. Po odpowiednim odpoczynku w weekend, nadrobisz wszystko w poniedziałek, ale MUSISZ DAĆ SOBIE ODPOCZĄĆ.

2. Odpoczywaj aktywnie. Spacer, rolki a może basen? Wybierz się gdzieś by odreagować, zmęcz się porządnie i wyrzuć z siebie całe pięć dni stresu. Pamiętaj, że to własnie sport działa na nasze endorfiny, czyli hormon szczęścia.

3. Spotkaj się ze znajomymi. Pozwólcie sobie na trochę szaleństwa. Może kino? Albo kręgielnia? A może wypad na pizze? Nie chcesz wychodzić z domu? Zamów pizzę, włącz film i ciesz się wolnym czasem. Jesteś zabieganą mamą? Podrzuć dzieci do teściowej, przecież tak dawno ich nie widziała. :)

4. Nie planuj. Porzuć swoje pracownicze nawyki przynajmniej na te dwa dni. Nie staraj się zaplanować przebiegu całych kolejnych dwóch dób. Pozwól sobie na pełen relaks, bez wcześniejszego minutowego wyliczania.

5. Spróbuj wysypiać się równą ilość godzin przez cały tydzień. Nic tak nie męczy naszego organizmu jak różne ilości godzin spania. Raz 3, a w kolejnym dniu 8? Nie dziw się wtedy, że chodzisz zmęczona. Nasz organizm potrzebuje systematyczności, zarówno w dostarczaniu witamin, jak i w odpoczynku!

weekend

Macie jakieś sposoby na skuteczny odpoczynek? Podzielcie się z nami! :) Udanego weekendu!

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Najnowsze artykuły

Paradise make-up hitem lata!

Paradise make-up hitem lata!

Paradise make-up zainspirowany jest kolorami lata i blaskiem letniego słońca....
czytaj więcej
TOP 5 różowych pomadek na lato

TOP 5 różowych pomadek na lato

Kolor różowy bardzo lubi powracać do nas ze zdwojoną siłą...
czytaj więcej
 NABLA Soul Blooming czy Nabla Dreamy? Dwie najlepsze paletki cieni do powiek!

NABLA Soul Blooming czy Nabla Dreamy? Dwie najlepsze paletki cieni…

Paletki cieni do powiek firmy NABLA to prawdziwe odkrycie roku!...
czytaj więcej
Hit sezonu 2018 - DIAMOND DUST! Niesamowite cienie do powiek!

Hit sezonu 2018 - DIAMOND DUST! Niesamowite cienie do powiek!

Marzysz by przyciągnąć każde spojrzenie? Pragniesz by Twój makijaż oka...
czytaj więcej
Gorące gossipy