Jak efektywnie i skutecznie odpocząć w weekend

  • 0
  • 0
Jak efektywnie i skutecznie odpocząć w weekend
21.04.2017

Dwa dni odpoczynku przy naszym pięciodniowym, pracowniczym trybie życia to zdecydowanie za mało. Jednak są sytuacje i zdarzenia, z którymi walka nie ma większego znaczenia. Do tego właśnie zaliczamy przedłużenie weekendu. Bo i oczywiście, możemy napisać petycję by odwołano poniedziałek, możemy również poprosić o dodatkowy dzień między sobotą, a niedzielą – ale każdy z nas wie, że nie ma to najmniejszego znaczenia i nic nie wniesie.

Czas więc zaakceptować nasz dwudniowy weekend i spróbować wykorzystać go efektywnie i skutecznie! Jak? Oto nasze pomysły
1. Nie zabieraj pracy do domu. Weekend to weekend, a dzień roboczy jest dniem roboczym. Staraj się pracować tak, by móc to rozgraniczyć. Wiadomo, nie zawsze się da, ale małymi krokami do przodu. Po odpowiednim odpoczynku w weekend, nadrobisz wszystko w poniedziałek, ale MUSISZ DAĆ SOBIE ODPOCZĄĆ.

2. Odpoczywaj aktywnie. Spacer, rolki a może basen? Wybierz się gdzieś by odreagować, zmęcz się porządnie i wyrzuć z siebie całe pięć dni stresu. Pamiętaj, że to własnie sport działa na nasze endorfiny, czyli hormon szczęścia.

3. Spotkaj się ze znajomymi. Pozwólcie sobie na trochę szaleństwa. Może kino? Albo kręgielnia? A może wypad na pizze? Nie chcesz wychodzić z domu? Zamów pizzę, włącz film i ciesz się wolnym czasem. Jesteś zabieganą mamą? Podrzuć dzieci do teściowej, przecież tak dawno ich nie widziała. :)

4. Nie planuj. Porzuć swoje pracownicze nawyki przynajmniej na te dwa dni. Nie staraj się zaplanować przebiegu całych kolejnych dwóch dób. Pozwól sobie na pełen relaks, bez wcześniejszego minutowego wyliczania.

5. Spróbuj wysypiać się równą ilość godzin przez cały tydzień. Nic tak nie męczy naszego organizmu jak różne ilości godzin spania. Raz 3, a w kolejnym dniu 8? Nie dziw się wtedy, że chodzisz zmęczona. Nasz organizm potrzebuje systematyczności, zarówno w dostarczaniu witamin, jak i w odpoczynku!

weekend

Macie jakieś sposoby na skuteczny odpoczynek? Podzielcie się z nami! :) Udanego weekendu!

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Najnowsze artykuły

Twoja Nabla Dreamy

Twoja Nabla Dreamy

NABLA wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientek pozwala kreować i dostosowywać zawartość...
czytaj więcej
Marzenie każdej kobiety - idealna paleta cieni do powiek Nabla Dreamy

Marzenie każdej kobiety - idealna paleta cieni do powiek Nabla…

Wielki powrót królowej paletek do cieni! Paleta #NABLA Dreamy ponownie...
czytaj więcej
Odchudzające koktajle - przepisy

Odchudzające koktajle - przepisy

Wakacje tuż, tuż, dlatego wiele z nas zaczęło już walkę...
czytaj więcej
5 postanowień żywieniowych, które dotrzymasz bez problemu!

5 postanowień żywieniowych, które dotrzymasz bez problemu!

Ile to razy rozmyślałaś nad tym aby schudnąć czy rozbudować...
czytaj więcej
Gorące gossipy