facebook
nasza klasa

Ocena średnia (5.0 pkt / 2 ocen)

Karboksyterapia – upiększająca moc CO2

2
26 listopada 2013

Okazuje się, że dwutlenek węgla może pomóc uporać się z wypadaniem włosów, cieniami pod oczami, rozstępami, a nawet nadmiarem kilogramów!  

Co to jest?

Zabieg karboksyterapii polega na wprowadzaniu w skórę dwutlenku węgla za sprawą urządzenia generującego w niej mikronakłucia. W pierwszym momencie może to zabrzmieć groźnie, ale w rzeczywistości ból jest tak niewielki, że można porównać go do ukąszenia komara lub zabiegu akupresury

Przebieg zabiegu

Dla kogo?

Jeśli Twoje włosy są słabe, łamią się bądź nadmiernie wypadają zabieg z dwutlenkiem węgla jest idealny. Innymi wskazaniami do wykonania zabiegu są: kurze łapki, cienie pod oczami, zmarszczki, nadmiar tłuszczu w okolicach podbródka, na brzuchu, udach, kolanach i łydkach. Jeśli masz blizny lub rozstępy, karboksyterapia pomoże Ci zapomnieć o dotychczasowych problemach z nimi związanymi. Zabieg doskonale sprawdzi się także jako metoda regeneracji i poprawy kolorytu skóry na dłoniach.

Jak działa 

Dwutlenek węgla stosowany podczas zabiegu powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych w nakłuwanych miejscach. Jeśli jest to skóra głowy – zabieg wzmacnia cebulki włosów i zapobiega ich wypadaniu, jeśli skóra twarzy – poprawia jej koloryt, wygładza. Karboksyterapia  stymuluje także fibroblasty, co wpływa z kolei na szybsze wytwarzanie kolagenu, będące swoistym eliksirem młodości. Po takim zabiegu skóra staje się grubsza i młodsza. Jeśli zaś chodzi o walkę ze zbędnymi centymetrami i cellulitem – dwutlenek węgla przyczynia się do uszkodzenia struktur powodujących gromadzenie tkanki tłuszczowej i skórkę pomarańczową

Uwaga! Dla najlepszych efektów, należy karboksyterapię powtórzyć w serii od 6 do 10 zabiegów. Powtarza się je dwa razy w tygodniu. Pojedynczy zabieg trwa od 15 minut (twarz) do pół godziny (całe ciało). Przeciwskazaniem do tego zabiegu są: ciąża, niewydolność serca, niewydolność oddechowa, choroby nerek, wątroby i zapalenie żył. 

Tekst: Michalina Gruszczyńska, Spa Magazine

Zdjęcia: thespecialistsltd.com, static.ddmcdn.com, blakerobinsonphotography.files.wordpress.com, thelasso.aggence-presse.net, i00.i.aliimg.com.

Zobacz wszystkie artykuły

Komentarze

Opinie użytkowników:

Ocena średnia (5.0 pkt / 2 ocen)

  • test


2013-11-26 14:55:33

Ocena ogólna (5.0 pkt)


  • test


Jak widac, wszystko moze byc lekiem i trucizna.
Pokaż więcej opinii Ukryj więcej opinii